Recital Anny Fedorowej - PSM I st. w Radomsku

Idź do spisu treści

Menu główne:

Recital Anny Fedorowej

Fotoalbum


Dnia 1 października 2010r. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. G. Bacewicz odbył się koncert fortepianowy Anny Fedorovej. W programie zabrzmiały utwory Fryderyka Chopina.


W części I usłyszeliśmy:

Nokturn H-dur op. 9 nr 3
Polonez fis-moll op. 44
4 mazurki op. 24
Etiudy z op. 25: nr 10 h-moll i nr 11 a-moll
Ballada f-moll nr 4 op. 52

Część II:

3 mazurki op. 50
Walc As-Dur op. 42
Sonata nr 3 h-moll op. 58

Przed koncertem oraz w przerwie prezentowana była wystawa planszowa Fryderyk Chopin – kompozytor narodowy I romantyczny autorstwa Wojciecha Grochowalskiego.
Koncert objęty był patronatem honorowym Włodzimierza Fisiaka – marszałka województwa łódzkiego oraz Anny Milczanowskiej – Prezydenta miasta Radomska.

Anna Fedorova urodziła się w 1990r. w Kijowie w rodzinie muzyków. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 5 lat. W roku 2008 ukończyła Specjalną Szkołę Muzyczną im. Łysenki w Kijowie w klasie prof. Borysa Fedorova. W latach 2003-2005 była stypendystką rządu ukraińskiego. Obecnie uczy się w Międzynarodowej Akademii Pianistycznej „Incontri col Maestro” w Imoli we Włoszech w klasie prof. Leonida Margariusa.
Mimo młodego wieku Fedorova jest już laureatką 14 międzynarodowych konkursów pianistycznych, w których bierze udział od 8 roku życia.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego