Chopin Jazzowy - PSM I st. w Radomsku

Idź do spisu treści

Menu główne:

Chopin Jazzowy

Fotoalbum

9 czerwca 2010 r. o godz. 18.00 w Sali kocertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia
im. Grażyny Bacewicz odbył się recital fortepianowy Andrzeja Jagodzińskiego "Chopin Jazzowy"

Koncert był zorganizowany przez Państwowa Szkoła Muzyczną I stopnia
im. Grażyny Bacewicz w Radomsku przy współpracy z Urzędem Miasta Radomska.
Patronat honorowy: Anna Milczanowska - Prezydent Miasta Radomsko
Sponsor koncertu: Miasto Radomsko


Program recitalu "Chopin Jazzowy":

1. Preludium  e-moll  op. 28 nr 4
2. Nokturn  Es- dur  op. 9  nr 2
3. Etiuda  H-dur  op. 25 nr 10
4. Mazurek  f-moll  op. 68 nr 4
5. Preludium  c-moll  op. 28 nr 20
6. Nokturn  f-moll  op. 55 nr 2
7. Polonez  cis-moll  op. 26 nr 1
8. Walc  Des-dur  op. 64 nr 1

Pianista, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie waltorni. W latach 1975 - 1980 związany był z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie. Punktem zwrotnym w jego karierze był rok 1979 kiedy to - jako pianista otrzymał nagrodę w konkursie Old Jazz Meeting "Złota Tarka". Od tego momentu związał się całkowicie z jazzem i fortepianem.
Andrzej Jagodziński w swym dorobku artystycznym ma występy i nagrania z wieloma polskimi zespołami jazzowymi - m. in Old Timers, Swing Session, String Connection, Kwartet Zbigniewa Namysłowskiego, Kwartet Janusza Muniaka, Big Warsaw Band, Quintessence, "Czwartet" Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Od 1987 roku jest stałym akompaniatorem Ewy Bem.  
W swej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie biorąc udział między innymi w Jazz Yatra - Bombay, Ost-West Nurnberg, Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen in Malmo, Edinburgh Art Festival, Ankara Music Festival, Leverkusener Jazz Tage, Istanbul International Festival, Ankara Music Festival. Andrzej Jagodziński nagrodzony został również nagrodą Programu Trzeciego Polskiego Radia - Mateusz '94 za "Jazzowego Chopina i Poezję w Muzyce.
W ostatnim czasie swoje Trio zaangażował do nowatorskiego projektu - koncertu polskiej muzyki jazzowej w opracowaniu klasycznym z orkiestrą smyczkową oraz wybitnymi artystami polskiej sceny: Grażyną Auguścik, Jadwigą Kotnowską i Henrykiem Miśkiewiczem.
Program ten przedstawiony został już m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W tej samej sali występowali z Anetą Łastik oraz Januszem Stroblem z utworami z płyty "Pieśni Rosyjskie" (Cwietajewa, Lermontow, Okudżawa, Wysocki...). Andrzej Jagodziński w roku 2005 jako jedyny Polak zasiadał w jury I Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Moskwie.
Od roku 2004 Andrzej Jagodziński stale współpracuje z Januszem Szromem i Andrzejem Łukasikiem w projekcie "Straszni Panowie Trzej", jazzowych opracowaniach piosenek z Kabaretu Starszych Panów.
W roku 2005 Andrzej Jagodziński został uhonorowany przez Ministra Kultury Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS".


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego